Celil Hekimoğlu Kimdir

Celil Hekimoğlu Kimdir

Biyografi Bilgilio 504 kişi okudu
sponsorlu reklam

Celil Hekimoğlu, Trabzon’da dünyaya gelmiş iş adamıdır. 10 Ocak 1964 tarihinde Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Celil Hekimoğlu 06 Aralık 2015 tarihinde Trabzonspor Başkanlığına aday olmuş ancak seçilememiştir. İlk ve orta öğreniminin ardından Trabzon Ticaret Lisesi’nden mezun oldu. Askerlik görevini tamamladıktan sonra aktif iş hayatına atıldı. Halen Hekimoğlu Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Celil Hekimoğlu spor yöneticiliği anlamında da çeşitli görevlerde bulunmuştur. Hekimoğlu Doğanspor Kulübü Kurucu Başkanı olan ve 5 yıl bu görevi yürüten Hekimoğlu, Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış, Altyapı ve Amatör Branşlar Sorumluluğu’nu üstlenmiştir.

Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği Asbaşkanlığı’nı da yapan Celil Hekimoğlu’nun bu görevi sırasında takım, İkinci Lig’de elde ettiği başarıyla BEKO Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. Hekimoğlu’nun görevde olduğu süreçte Basketbol Kulübü, 2 Türkiye Şampiyonluğu kupasını Trabzonspor’un müzesine taşımıştır.

Celil Hekimoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği, Türkiye Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) üyesidir. İş yaşamında oldukça başarılı olan Celil Hekimoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir