Google Adsense Başvurusunu Kabul Ettirme Yolları

Site sahiplerinin ilk amacı ziyaretçi sayısını arttıracak reklam geliri elde etmektir kuşkusuz. İnternet sektörü deyince aklımıza ilk gelen firma Google‘dir. Google’nin reklam bölümü diye adlandırılan Adsense web sitesi sahiplerinin ilk durağı olmuştur çoğu zaman. Fakat günümüzde Adsense‘ye başvurupta reklam yayınlayabilmek zorlaşmıştır. Milyonlarca başvuru arasında belli kriterlere göre eleme yaparak reklamcı bulan Google, kurallara uygun olmayan sitelere de ret cevabı vermektedir. Reklam sektörünün çok geniş kapsamlı bir kavram olduğu bilinmelidir. Karmaşık ve geniş kapsamlı bu sistemi öğrenmekte kolay değildir tabi ki. Fakat uyulabilecek bazı basit kurallar,  Google reklamcısı Adsense tarafından kabul edilmenizi sağlayacaktır.

Öncelikle yapmanız gereken iş başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurmaktır. Şansınızın durumuna göre onaylanma ihtimali var. Eğer onaylanırsa bir problem yok. Fakat eğer onaylanmazsa, Adsense tarafından hangi kurallara aykırı olduğu açıkça belirtilecektir. Web aleminde yeniyseniz nerede hata yaptığınızı kestirmek biraz güç olacaktır. Fakat biraz araştırma yaparak ve deneme yanılma yoluyla hatanızı düzeltebilirsiniz. Örneğin: Google tarafından eksik içeriki ya da +18 içerik olarak bilgilendirici mesaj alabilirsiniz. Hatanızı düzelttikten sonra isterseniz yeniden bir başvuru yaparsınız isterseniz Google‘ye hatayı düzelttim gereken işlemleri yapabilir misiniz ? tarzı bir mesaj atarsınız. Kısa süre içerisinde attığınız mesaj gerekli yöneticiler tarafından dikkate alınacak ve cevaplanacaktır. Eğer yaptığınız kural ihlali tam olarak giderilmediyse, hangi kısımları düzeltmeniz gerektiği hakkında bilgilendirici cevaplar verirler. Gerekli düzeltmeleri yapıp, kurallara uygun bir başvuru gerçekleştirdiğinizde sitenizin onaylandığını göreceksiniz.

Youtube’dan Adsense ile Para Kazanmak

Web sitesi sahipleri Adsense hakkında az çok bir bilgiye sahiptirler. Reklam üzerinden para kazanma mantığıyla açıkladığımız Adsense, bir çok webmasterın uğrak yeri konumundadır. Günümüze kadar sadece web sitelerine alınan reklamlar ile kazanç sağlatan Adsense, artık video sitesi Youtube ile de kazanç sağlatabilmektedir. Adsense’nin Türkiye ayağının olmaması işi legal olarak yapmamıza engel olmaktadır. Fakat unutmadan söylemek gerekir ki kısa zaman içinde Adsense Türkiye kısmı da açılacak. Kanal ayarını ABD olarak ayarlandığında kazanç yapılmaya başlanabiliyor.

Türkiye’de bir çok kişinin bu sayede para kazandığını da bilmeniz gerekmektedir. Bu işin legal olmadığı bilindiğine göre banlanma riskinizin de olduğu bilinmelidir. Ancak bir takım kurallara uyduğunuz sürece banlanma riskiniz yok diyebiliriz. Kazanç sağlamak için videonun tıklanması esasına dayanan bu sistem bir çok tıklanma teşviki yöntem için banlanabilmekte veya kapatılmaktadır.O yüzden daha farklı yöntemler deneyerek ziyaretçi çekmeniz yararınıza olacaktır. Unutulmaması gereken en püf noktası konu ise telif hakları ihlalidir. Youtube kanalımıza ekleyeceğimiz maç,dizi,film,klip vs. tarzı videolar telif hakkı ihlali olduğu için banlanma sebebidir. Daha çok kendi oluşturduğunuz ve çektiğiniz videoları eklemeniz sitenin ve sizin menfaatinize olacaktır. Bol kazançlar.

Google Adsense En Çok Kazandırdığı Kategoriler

Bir ürünün satışıyla  reklam arasında çok sıkı bir bağ vardır. Reklamın olduğu yerde de rekabetin olması kaçınılmazdır. Dolayısıyla satılan ürünler arasında bir rekabetin olması reklamcılık faktörünün doğmasına olanak sağlamıştır. Sanal tanıtım ve satışlarının çoğalmasıyla Google reklamları ön plana çıkmıştır. Açık arttırma usulüyle, en yüksek teklif veren en üst sıralarda bulunur mantığıyla çalışır Google reklamları. Bu reklamlara tıklanma esasıyla gelir elde etmek web sitesi sahipleri için bir iş imkanı sağlamıştır. Google reklamları olarak bildiğimiz Adsense, bazı kategorilerde daha fazla kazandırdığı istatistik çalışmalarla belli olmuştur. Genel olarak baktığımızda:

Sağlık: Google sayesinde sağlıkla ilgili herhangi bir bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Hatta sorununun yazılıp uzman doktorlarca cevaplandığı soru- cevap siteleri de günümüzde oldukça yaygın. Böylesine önemli olan sağlık kelimesinin Google tarafından rekabet konusu yapılması da gayet normal. Web sitesi sahipleri olarak sitemizde bulunduracağımız sağlık ile ilgili içerikler sayesinde Ansense sayesinde iyi gelirler elde edilebilir.

Emlak: İnşaat firmaları Google de üst sıralarda yer bulmak için oldukça yüksek miktarda bütçe ayırmışlardır. Sitesinde inşaat, inşaat firmaları tarzı bilgiler veren kişiler bu sayede yüksek kazanç sağlayabilirler.

Finans: Çoğu sitelerde reklam olarak gördüğümüz online finans siteleri (forex) reklamları sayesinde de güzel miktarda kazanç sağlanabiliyor.

Banka Kredileri: Kredi çekmek isteyen kişinin ilk bakacağı yer internet tabiki. En uygun krediyi bulmak için reklamlara yönelen tüketiciler Google reklamlarından destek almaktadır. Banka kredi reklamları da kazanç olarak geri dönmektedir.

Tatil: Yorgun bir senenin ardından tatil planları yapmak herkesin hayalidir kuşkusuz. Özellikle yaz mevsiminin yaklaşmasıyla beraber “tatil” kelimesi Google tarafından önem kazanır. Tatil reklamları da bu süreçte iyi gelir elde edilmesini sağlamaktadır.

Fakat unutmamak gerekir ki; siteye eklenen içerik bu konularla ilişkili olmasının yanında, aynı zamanda özgün olmalıdır. Kopyala yapıştır ile hızlı gelir elde etmek isteyenler için bir tuzaktır. Buna dikkat edelim.a