İlkbahar Salon Dekorasyonu

Kış ayının sonlarına gelmemizle birlikte birçok kişi bahar temizliğine başladı. Evini kışa göre dekore eden kimseler ise yeni bir dekorasyon arayışına başladı. Bu konumuzda ilkbahar ayına özgü olarak tasarladığımız salon dekorasyonu örneklerini ve tavsiyelerini sizlerle paylaşacağız. İşte sizler için özenle hazırladığımız ilkbahar salon dekorasyonu tavsiyelerimiz;

1) Salonunu dekore etmek isteyen kişiler için öncelikle mobilyalar ve salonda bulunan eşyaların renkleri büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü dekorasyonun ilkbahar uygunluğunu sağlamak için açık renkli ve canlı görünüme sahip mobilyaların olması gerekmektedir.

2) Mobilyaları iki farklı şekilde konumlandırılmalıdır. Bir adet çiftli koltuk televizyonunuzu koyacağınız yerin karşısına, diğerleri ise misafirleri ağırlayacağınız kısımlara toplu ve düzgün bir şekilde yerleştirilmelidir.

3) Mobilyaları koyduğunuz kısımlara mutlaka küçük masalar ve komidinler yerleştirin. Bu komidinleri ilkbahar mevsimine göre süslendirin. Süslendirmek için lale gibi canlı çiçekler kullanabilirsiniz.

4) Halılarınız motifli olmalıdır. Ancak halılarınızı koyduğunuz kısımlar daha önceden belirlenmelidir. Halıları her yere koymanız, dekorasyonunuzun görüntüsünü bozacaktır. Bu yüzden de sadece koltuklarınızın bulunduğu, sıkça dolaştığınız kısımlara koyulmalıdır.

5) Salonunuzda mutlaka süs eşyalarınızın bulunduğu bir kitaplık bulunmalıdır. Aynı zamanda bir kısımda çok kitap okuyorsanız bunları da koyup, dekorasyonunuza katkıda bulunabilirsiniz.

6) Salonunuza sallanan sandalyeler alın ve bazı kısımlara üst raf ekleyin. Bu şekilde salonunuz daha şık görünecektir.

7) Perdeleri ise daha ince ve dantelli seçmeye özen gösterin. Yanlarına ise koyu renkli kırmızı perdeler alıp, sinema perdesi gibi gösterirseniz bu da şık bir görüntü kazandıracaktır.

Yatak Odası Dekorasyonu Tavsiyeleri

Yatak odasını dekore etmek isteyen evli çiftler için onları daha rahat hissettirecek harika tavsiyelerimiz bulunuyor. Tavsiyelerimizi iki kısım altında ayırarak sizlere sunuyoruz. Öncelikle yatak odası küçük olan kişiler için dekorasyon tavsiyelerimiz;

1) Yatak odanızı daha büyük gösterebilmek amacıyla gardroplarınıza aynalar taktırın. Bu şekilde hem hoş bir görüntü oluşturabilir hem de yatak odanızın göze daha çok büyük gelmesini sağlayabilirsiniz.

2) Yatak odanızı tek bir lamba ile ışıklandırmayın. Lambanıza küçük küçük duvara monte edilen küçük lambalardan yerleştirin. Bu şekilde odanızın tamamı aydınlanacaktır.

3) Makyaj veya bakım malzemelerinizi yatak odasına masalar ile tutmak büyük bir alanda doluluk olmasına yol açabilir. Bu yüzdende açılıp, kapanabilen platform masalar kullanın. Bakım malzemelerinizi de yetişebileceğiniz bir üst raf oluşturarak oralarda muhafaza edin.

Yatak odası büyük olan kişiler için tavsiyelerimiz ise;

1) Yatak odası geniş olan kişilerde aydınlatma sorunu daha çok görülür. Bu yüzden de yatağınızın bulunduğu kısımlara platform ışıklandırması, diğer kısımlara da duvar monteli ışıklandırma sistemi koyabilirsiniz. Bu farklı tarz sayesinde yatak odanızı ilginçleştirebilirsiniz.

2) Yatak odanız geniş olduğundan duvarların rengi de büyük önem taşımaktadır. Çünkü koyu renkli renkler size sıkıntı verir ve rahatsız olmanıza sebep olabilir. Bu yüzden de yatak odanızda açık renkli ve göze çok vurmayan renkler ile duvarlarınızı boyayın.

3) Gardroplarınızı çok bölmeli ve çok yönlü olmasına dikkat edin. Yatak odanızın belirli bir kısmının sadece gardrobunuza ait durması hoş bir görüntü katacaktır.