Facebook Arkadaş Listesi Gizleme

Facebook Arkadaş Listenizi Nasıl Gizlersiniz?

Teknoloji Bilgilio 0 kişi okudu
sponsorlu reklam

Günümüzde sosyal medyanın yoğun bir şekilde kullanılmasıyla birlikte gizliliğin de önemi giderek arttı. Özellikle en sık kullanılan sosyal platformlardan biri olan Facebook’ta kullanıcılar gizliliklerine daha fazla önem vermeye başladılar. Bugün bu konuda en çok karşılaşılan “Facebook arkadaş listenizi nasıl gizlersiniz?” sorusunu ele alacağız.

Sosyal Medyada Gizliliğin Önemi

Sosyal medya içinde dünyanın her yerinden, her kesimden, kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk gibi birçok türden insanı bulunduran oldukça kalabalık bir alan olarak hayatımızdadır. Ayrıca bu insanların birbirleri hakkında en küçük detayların bile öğrenilmesini sağlayacak bilgilerini açıkça paylaşmaları durumu daha tehlikeli bir hale getirmekte. Özellikle son dönemde iyice artan dolandırıcılık ve taciz olaylarıyla birlikte kişisel bilgilerimizin güvenliği her geçen gün gittikçe azalıyor. Sosyal medya hesapları, kullanıcılarına gizliliklerini koruyabilmeleri için çeşitli imkânlar sağlasa da kullanıcılar bu durumu pek ciddiye almıyor. Aslında bazı küçük tedbirler alınması kişisel bilgilerinizin korunması bakımından oldukça önemlidir.

Facebook Arkadaş Listesi Gizleme

Arkadaş listenizi gizlemeniz de kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için alacağınız önlemlerden biri olabilir. Arkadaş listenizi birkaç adımda kolaylıkla gizleyebilirsiniz.

  • İlk olarak adınız veya e-mail adresinizi ve şifrenizi kullanarak Facebook hesabınıza girin.
  • Hesabınızı açtıktan sonra sağ üst kısımda bulunan adınıza tıklayarak profil sayfanızı açın.
  • Profilinizde kapak fotoğraflarınızın altında ‘Arkadaşlar’ yazan bir kutucuk göreceksiniz. O kutucuğa tıklayın.
  • Açılan sayfanın sağ üst kısmında ‘Arkadaşlarını Bul’ butonunun yanında yer alan kalem işaretini göreceksiniz. O işarete tıklayın.
  • Karşınıza iki seçenek çıkacak: ‘Gizliliği Düzenle’ ve ‘Kısımları Yönet’. ‘Gizliliği Düzenle’ seçeneğine tıklayın.
  • Arkadaşlarınızı gizlemek istiyorsanız ‘Sadece Ben’ seçeneğine tıklayın. Eğer gizlemek istemiyorsanız ‘Arkadaşlar’ ya da ‘Herkese Açık’ seçeneklerinden sizin için uygun olanı bulup ona tıklayabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir