FM 2016 Hücum Taktiği

FM 2016 En İyi Taktik 4-1-2-3 Hücum

Oyun Bilgilio 21.066 kişi okudu
sponsorlu reklam

FM 2016 oyununda takımının bol gol atmasını isteyenler için FM 2016 hücum taktiğini sizler için paylaşıyoruz. Takımının gol yollarında etkili olması, yediğinden fazlasını atmasını isteyen, taraftarlarına güzel futbol izlettirmek isteyen menajerler için bu taktik gerçekten muhteşem. Kuracak olduğumuz takım dizilişi 4-1-2-3 şeklinde olacak. Bu taktiğin 4-5-1 dizilişinden geldiğini söyleyenler olsa da biz buna katılmıyoruz. Aslında bakıldığında taktik kendini belli ediyor diyebiliriz. Savunma önünde tekli bir kalkan ve onun önünde ikili merkez orta saha savunucuları şeklinde.

Kanatlarımız da yer alan 2 özgür kanat oyuncusu ise tamamen özgür bir biçimde hücum odaklı. İçe kat etmeleri, kanat bindirmeleri, beklerin önünü açmaları gibi bazı temel sorumlulukları olan bu 2 oyuncu taktiğin işlemesi açısından oldukça önem arzediyor. Zaten bu taktikte gol yükünü ileri 3’lü ve merkezdeki 2 orta saha çekiyor diyebiliriz. Bu nedenle merkezde görev vereceğiniz iki oyuncununda oyunu iki yönlü oynayabilmesi taktiğin işlevselliği açısından önemli. Bi nevi burada 8 numara diye tabir edilen türden oyuncular kullanmalıyız.

FM 2016 En İyi Hücum Taktik

Takım Talimatları 

Taktiğimiz için takıma vereceğiniz talimatlar hayati derecede önem taşımaktadır. Bu nedenle bu bölümü es geçmeden doğru şekilde takımınıza uygulamalısınız.

FM 2016 Takım Talimatları

Oyun dili İngilizce olduğu için takım talimatları da resimlerde İngilizce olarak görünüyor. Eğer İngilizce karşılığını bilmiyorsanız taktiğinizi, takım talimatlarınızı yapana kadar tercihler kısmından oyun dilini geçici olarak İngilizce yapabilirsiniz.

Oyuncu Rolleri

GK – Kaleci (defans) – standart kaleci

CD – Merkez Defans (defans)

DM – İki Yönlü (defans)

CM – Merkez Orta Saha (hücum)

AMR/AML – İçe Kateden (hücum)

ST – Sahte Forvet (destek)

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir