ios-guncellemesi-nasil-kapatilir

IOS Güncelleme Ayarı Nasıl Kapatılır?

Teknoloji Bilgilio 0 kişi okudu
sponsorlu reklam

İşletim sisteminde IOS’un güncellenmesi Apple cihazlar için performansının artmasında yapılması gerekli olan işlemdir ancak, Jailbreak’te bu güncellemelere bazen gerek olmuyor. iTunes’a gerek olmadan Apple’ın IOS 5 sayesinde güncellemeler cihaz tarafından alınabiliyor. Kullanıcılar için bazen rahatsızlık yaratan güncellemeler kimi zaman kapatılmak istenmektedir.

Settin üstündeki rakamın görünmesi cihazın güncelleşmesi gerektiğini uyarı olarak verecektir. Uyarıdan kurtulmak için iki seçenek vardır. Son sürümü yüklemeniz yada devre dışı bırakarak bu uyarıyı bir daha almamanızdır.

Uyarıyı Devre Dışı Bırakmak İçin Yapacağınız Adımlar Nelerdir?

Safariyi açın ve hikay.github.io.app/NOOTAmobileconfig adresine giriş yapın. Adımları takip ederek uygun bir profil yükleyebilirsiniz. Tekrar cihazı başlatarak ayarlar genel ve yazılım güncelleme kısmından güncellendiğini anlayabilirsiniz.

Güncellemeleri Tekrar Açmak İçin

İsteğe ağlı güncellemeleri tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Tekrar güncelleşme almak istiyorsanız aynı adresten profili silerek tekrar cihazı başlatabilirsiniz. Böylelikle cihaz reset olmuş ve her şey sıfırlanmış olarak eski haline getirilmiştir. Görüldüğü gibi cihazın güncellemelerini istediğiniz gibi aktifleştirip kapatmak sizin elinizde Performansı artıran ve kimi zaman bazı işlemleri ağırlaştıran güncelleşme birçok insan tarafından kapatılmaktadır. Yapmanız gereken ilk iş iTunes’i indirip gereken ayarları yaparak güncellemelerden kurtulmak profilinizi seçip telefonunuzu bağladığınızda karşılaştığınızda size uyarı olarak güncelleşsin mi diye soru soracak sizde güncellemeler için hayır seçeneğini seçerek kapatacaksınız. Telefon şarjdayken ya da wi-fi açık olduğunda dosyayı indirmediği için kapatmanız önerilir. iCloud kısmında güncellemelerin kapatılması için adımları izleyerek güncellemenin engellemesini sağlayabilirsiniz. Sizi rahatsız eden güncellemeler etkin değildir. Cihazı etkileyen güncellemeler programları 5s indirerek kolaylıkla kapatabilir sürekli güncelleşme isteyen bu can sıkıcı durumdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Önergeleri takip edin can sıkan güncellemelerden kurtulun.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir