Outlet Ürün Nedir

Outlet Ürün Ne Demektir?

Bilim Bilgilio 183 kişi okudu
sponsorlu reklam

İngilizce kökenli kelimelerden birisi olan Outlet nedir diye soranlara cevap verecek olursak kelime anlamı olarak “dışarı çıkılacak yer, çıkış yeri” gibi anlamlara gelmektedir. Peki alışveriş yaparken ya da alışveriş sitelerinde sıkça rastladığımız Outlet Ürün ne anlama gelmektedir hiç merak ettiniz mi? Diğer ürünlere göre fiyatı daha makul olan, daha ucuza satılan outlet ürünlerin ne anlama geldiğini aşağıda detaylı olarak anlattık. Outlet ürünlerin yer aldığı, sırf bu ürünlerin satılması için kurulan bazı alışveriş merkezlerinde de isim olarak Outlet Center kullanılmaktadır. Şimdi gelelim Outlet ürünün ne demek olduğuna;

Outlet Ürün Nedir?

Outlet ürün; devamı olmayan, sezonu geçmiş ürünlerdir. Bu ürünler önceki sezonlardan kalma ürünler olduğu için beden, renk gibi alternatiflerini bulmak oldukça zordur. Bu ürünlere elde kalmış ürünler olarak bakıldığı için fiyatları da uygun tutulmaktadır.

Outlet Center Nedir?

Outlet Center; seri sonu, sezon sonu veya defolu ürünlerin indirimli fiyatlara satıldığı mağazalardır. Genellikle fabrika çıkış mağazası olarak da bilinir. Her ne kadar outlet bu tarzda bir alışveriş merkezinin tanımlaması da olsa, Türkiye’de birçok alış-veriş merkezi bu türde ürünler satmasa da kendini outlet demektedir.

Bknz; İstanbul Optimum Outlet

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir