this-is-the-end-2

This is The End – Buraya Kadar

Sinema Ömer Tanrıkulu 0 kişi okudu
sponsorlu reklam

Biraz klasiktir ama öncelikle bir arkadaşımın oyuncular hakkındaki sözlerini aktarayım.

“Öncelikle Yönetmen ve Senaristlik rollerini Seth Rogen üstlenmekte ve başrollerde Emma Watson, James Franco, Rihanna, Danny McBride, Jay Baruchel, Jonah Hill, Seth Rogen, Craig Robinson ve Michael Cera var ve bu 9 kişi olağanüstü bir şekilde uyum sağlamış durumda. Emma Watson, Rihanna ve Michael Cera fanlarına buradan bir şey söylemek istiyorum; eğer bu üçlü için izleyecekseniz hiç izlemeyin çünkü çok az bir rolleri var ama o çok az rollerde bile oldukça sağlam performans sergilemişler, bana güvenebilirsiniz film tavsiyemdir.”

Filmin konusundan biraz bahsedelim; Los Angeles eylatinde olağanüstü bir şekilde felaketler gerçekleşir ve bu felaketler sonucu Los Angeles resmen harap olur.

Olağanüstü bir felaketler silsilesi yaşanmakta ve bir evde sadece altı kişinin bu olaylar sonucu yaşanan trajikomik hikayesi anlatılmakta. Ama bu hikayede sinirler geriliyor, öte yandan açlık ve yemek sıkıntısı söz konusu. Sinirlerin gerilmesi sonucu arkadaşlıkların yıpranması ve yükselen gerilim sonucu bu altı arkadaşın bu doğaüstü olay ile birebir başa çıkmalarını konu ediniyor.

Geçen gün filmi anlatan bir arkadaşım şöyle yorumlar yapmıştı.

“Filmde oldukça fazla ot içme, belden aşağı espriler ve homoerotik göndermeler var ve bu göndermeler ile bizi oldukça komik ama bir o kadar da gergin anlar beklemekte. Birnevi Ghost Busters – Hayalet Avcıları gibi. Oyuncular filmde kendi yaşam tarzlarını oynamakta ve James Franco filmde gösterişçi entel karakterizasyonu ile epey dalga geçmekte.”

Yine aktif film izleyicisi olan bir arkadaşım şöyle demişti. “Birazda Michael Cera’dan bahsedeyim. Ben bu adamı gerçek hayatta her ne kadar utangaç ve sakin birisi olarak tahmin etsem de filmde kokain bağımlısı şımarık edepsiz birisi olarak gösterildiğini gördüğüm anda bu yaşam tarzının bu adama uyduğunu düşünmeye başladım.”

Aktif film izleyicisi arkadaşım şu ifadelerle filmi önermişti. “Bence izlediğim en komik filmlerden birisidir bu film. Tabi ben burada bir genelleme yapmıyorum. Sadece izlediğim en komik filmlerden birisiydi diyorum ve konuyu huzurlarınıza sunuyorum, iyi okumalar ve iyi izlemeler.”

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir