Windows 10 Google Chrome Sorunu

Windows 10 Google Chrome Açılmıyor

İnternet Bilgilio 675 kişi okudu
sponsorlu reklam

Geçtiğimiz günlerde dizüstü bilgisayarımdan internete girmek için Google Chrome uygulmasına tıkladığımda açılmadı. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarımda ilk kez böyle bir sorunla karşılaştım. İnternette biraz araştırdıktan sonra çoğu kişi Chrome’yi kaldır tekrar yükle diyordu ki bende aynısını yapmak için bilgisayarımdan kaldırdım ancak bu kez de Chrome bir türlü yüklenmiyordu. İndiriliyor yazısı geliyor sürekli öyle bekliyordu. Bir çok farklı site ve forumda gezindikten sonra bilgisayarıma virüs bulaşmış olabileceğini düşündüm ki zaten Windows 10 sürekli kötü amaçlı yazılım bildirimi verip duruyordu. Neyse bu kadar özetten sonra Windows 10’da Google Chrome açılmıyor sorununu nasıl çözdüğümü açıklayayım.

Öncelikle Bilgisayar Program Kaldır veya Değiştir kısmına gelerek Google Chrome’yi kaldırıyoruz.

Win 10 Chrome Açılmıyor

Eğer Programı kaldıramadım hata verdi kapatmama rağmen çalışıyor diyorsanız; Başlat çubuğuna gelip sağ tıklayıp görev yöneticisini çalıştırın. Ne kadar Google Chrome işlemi görüyorsanız Görevi Sonlandır diyerek tekrar program ekle veya değiştir kısmından Google Chrome’yi kaldırmayı deneyin.

Google Chrome Geç Açılıyor

Bu işlemleri yaptıktan sonra yani Google Chrome’yi bilgisayarımızdan sonra yapmamız gereken “Malwarebytes Anti-Malware” programını indirerek bilgisayarımıza tarama yaptırmak. Google amcaya yazarak bu programı herhangi bir siteden full bir şekilde indirebilirsiniz. Bu programı çalıştırıp tarama yaptıktan sonra Google Chrome’yi tekrar kurabilirsiniz.

Eğer bunları yapmanıza rağmen hala aynı hatayı alıyorsanız. Öncelikle “CCleaner” programını indirip bilgisayarınızı taratın daha sonra “Malwarebytes Anti-Malware” programıyla tekrar tarama yapın. Ve daha sonra Chrome’yi kurun. Eğer hala açılmaz ise Chrome’yi açmadan sağ tık yaparak uyumluluk ayarlarını Windows 8 yaparak deneyin. Zaten bunları yapmadan taramalardan sonra sorunsuz açılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir