zebra-perdeler-nasil-kolay-temizlenir

Zebra Perdeler Nasıl Kolay Temizlenir?

Yaşam Sema Altıntop 163 kişi okudu
sponsorlu reklam

Yavaş yavaş normal tokalı tüller ve perdeler yerini zebra perdelere bırakıyor. Çünkü zebra perdeler kullanış açısından rahatlık sağlıyor ve hem tül hem de perde olarak kullanılıyor.

Oldukça bol çeşidi olan stor perdeler şerit şeklinde olması ışık ayarı yapmayı da kolaylaştırır. Ayrıca renk ve biçim şeçeneklerinin fazla olması dolayısıyla şık olarak da, spor olarak da kullanılabilir.

Zebra perdelerin kumaşının bir özelliği de çabuk kirlenmemesi. Özel bir iplik kullanılarak imal edildiği için tozu ve isi çabuk emmiyor. Zaten kapatıp açılırken de hareket halinde olduğundan dolayı kirlenmesi gecikiyor.

Zamanla üzerinde olan tozları da elektrik süpürgesinin küçük ucuyla ya da perdeler için olan ucu ile alınabilir. Eğer silme ihtiyacı duyarsanız alkol içermeyen ıslak bir mendil tam size göre bir araç olacaktır. Ama özellikle renk solması olmasını istemiyorsanız sildiğiniz mendilin alkol içermemesine dikkat etmelisiniz. Ayrıca sık sık ıslak mendili değiştirerek temizliğe devam ederseniz böylece daha temiz perdeler elde edersiniz.

Ayrıca zebra perdelerin temizliğini yapmadan önce mutlaka varsa kullanma talimatlarına uyarak temizliğini yapınız. Zebra perde temizliğinde perdeleri yıkamak onların zarar görmelerine neden olabilir. Eğer yine de silmek içinize sinmiyorsa bu tür perdeler için özel yıkama yerlerinden yardım alabilirsiniz.

Zebra perdelerin kullanıldıkları odalarda kirlenmesi açısından oldukça önemlidir. Örneğin mutfakta asılı bir zebra perde, salon camındaki zebra perdeden daha çabuk kirlenecektir. Bu sebeple özellikle daha fazla kirlenecek yere takılacak olan zebra perdelerin silinen cinsten alınmasına dikkat edilmesi gerekir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir